Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Dev Coinbase Kripto Para Borsası ile Ortaklık Kurdu!

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Afrika özelindeki hizmetlerini genişletmek için yerel stablecoin borsası Yellow Card ile ortaklık kurdu.

Coinbase global çaplı uyumluluğu artırmak için Afrika merkezli hizmet veren stablecoin borsası Yellow Card ile ortaklık sağladı. Afrika nüfusunun yarısından fazlasına hizmet veren şirket, bu noktadan sonra Coinbase Wallet uygulaması aracılığıyla kullanıcılarına hızlı ve masrafsız USD Coin (USDC) hizmeti sağlayabilecek.

Atılan bu adım ayrıca kullanıcılarının e-posta ve WhatsApp, iMessage ve Telegram gibi popüler mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla ücret ödemeden stablecoin göndermelerine de olanak tanıyacak.

Coinbase tarafından konu hakkında paylaşılan resmi blog gönderisinde, Afrika gibi enflasyonis bir bölgede sağlanan bu entegrasyonun çok değerli olabileceğine yer verildi:

Bu ülkelerin çoğu yüksek enflasyonlu ve havale konusunda oldukça yüksek işlem ücretlerine muhtaçlar. USDC’ye vurgu yapan bu ortaklık, bundan yoksun olan yerlerde ekonomik özgürlüğü artıracak ve var olmayan modern bir finansal sistemin ayağa kalkmasına yardımcı olacaktır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!