Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Köklü Bitcoin Borsası Resmen Kapanıyor: Kullanıcılara Paranızı Çekin Çağrısı!

ABD merkezli kripto para borsası Bittrex’in küresel operasyonlarını üstlenen Bittrex Global, kapanma kararı alarak kullanıcılardan varlıklarını çekmesini talep etti.

Bittrex Global ABD’deki iştirakin 2023 yılının başında iflastan korunma başvurusunda bulunmasından aylar sonra kapanma kararı aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz nisan ayında Bittrex ve eski CEO’su Bill Shihara’a kayıt dışı borsa işletmek, brokerlık yapmak ve takas hizmetleri sunmaktan dolayı dava açmıştı.

Borsa tarafından yapılan açıklamada, tüm alım-satım işlemlerinin 4 Aralık tarihinde sona ereceğini vurgulandı.

Kullanıcılardan bir an önce tüm kripto para varlıklarını çekmelerini talep eden yetkililer, açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:

Bittrex Global’in faaliyetlerini sonlandırma kararı aldığını büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz. Bu karar hafife alınmadı ve değerli müşterilerimiz üzerinde yaratabileceği rahatsızlığı anlıyoruz. Tüm kullanıcıların hesaplarına giriş yapmaları ve mümkün olan en kısa sürede varlıklarını çekmeleri şiddetle tavsiye edilir.

Bittrex kripto para piyasasının ilk borsalarından biri olarak 2014 yılında hayata geçmiş ve bir zamanlar ABD’nin en büyük borsası olarak anılıyordu. Fakat şirket liderliği çok uzun süre devam ettiremedi ve 2021 yılında ABD’deki pazar payı %1’in altına düştü.

Borsa geçtiğimiz ekim ayında iflas planı için mahkemeden onay alarak ABD pazarından çekilmek için anlaşmaya varmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!