Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İflas Eden Kripto Para Şirketinin Yeniden Yapılanma Planları Bir Engelle Karşılaştı

İflas eden kripto para lending şirketi Celsius’un yeniden yapılanma çalışmalarının önünde bir engel var.

Coindesk’in haberine göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Celsius’un yeniden yapılanma planlarıyla ilgili daha fazla bilgi almak istiyor.

Düzenleyici kurum, Celsius’un iflas sürecini yöneten komitenin kontrolünde olan mali varlıklarla ilgili hem komiteyle hem Fahrenheit ile sürekli diyalog halinde.

Arrington Capital, U.S. Bitcoin Corp. ve Proof Group’tan oluşan Fahrenheit grubu, Celsius’a ait mali varlıkları kullanarak yeni bir kripto para şirketi kurmak için mayıs ayında mahkemeden onay almıştı.

Konu hakkında konuşan bir isim, “Benim anladığım kadarıyla SEC, bir karara varabilmek için daha fazla bilgi talebinde bulundu. Bence SEC, komiteye bu işletmenin çeşitli unsurlarıyla ilgili neler görmek istediğini söylüyor ve komite şimdi bu bilgiler hakkında ne yapacağına karar vermek zorunda.” dedi.

Fahrenheit, Celsius’un alacaklılarına yaklaşık 2 milyar dolarlık Bitcoin ve Ethereum dağıtıp, kalan varlıkları yeni şirket için sermaye olarak kullanmayı planlıyor. Kurulacak yeni şirket kripto para madenciliğine ve staking’e ağırlık verecek.

SEC ile bir anlaşma sağlanamazsa Celsius’a ait varlıkların tasfiye edilmesi bekleniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!