Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Popüler Borsa Coinbase’in İzinde: Kendi Blockchain’i İçin Ortak Arıyor!

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken, kendi katman-2 (L-2) blokzincirini hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

Kraken, ABD’deki en büyük rakiplerinden Coinbase’in çıkardığı BASE ağı gibi L-2 blokzinciri alanına girmek istiyor. CoinDesk’in konuya aşina kaynaklara dayandırdığı haberine göre kripto para borsası Kraken, kendine ait bir L-2 blokzinciri geliştirmek için ortak arıyor.

Aktarılan bilgilere göre şirketin potansiyel ortakları arasında Polygon (MATIC), ZkSync’in geliştirici şirketi Matter Labs ve Nil Foundation gibi bu alanın deneyimli isimler bulunuyor.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, kısa süre önce Optimism’in (OP) arkasındaki OP Stack’i kullanarak L-2 blokzinciri Base’i hayata geçirmişti.

Borsalar tarafından bu alanda yapılan çalışmalar L-2 sektörüne artan ilgiyi de açık bir şekilde gözler önüne seriyor.

Konu hakkında kaçamak cevaplar vermeyi tercih eden bir Kraken sözcüsü, çalışmaların devam ettiğini söylerken daha fazla detay vermedi:

Her zaman yeni endüstri zorluklarını ve fırsatlarını belirlemeye ve çözmeye çalışıyoruz. Şu anda paylaşacak başka bir şeyimiz yok.

L2- blokzincirleri, ana blokzincirin (genellikle Ethereum, Optimism gibi) üzerine inşa edilen ikincil bir blokzincir veya ölçeklendirme çözümünü ifade etmektedir. L-2 teknolojileri, ana blokzincirin üzerinde çalışarak işlem hacmini artırmak, işlem sürelerini hızlandırmak ve işlem maliyetlerini düşürmek gibi sorunları çözmek için tasarlanmıştır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!