Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Solana’daki (SOL) Yükseliş Sürüyor: Devreye Kurumsallar mı Girdi?

Otuz gün içerisinde %77 değer kazanan Solana (SOL), özellikle ABD’deki kripto para borsalarından destek alıyor.

Analiz firması Kaiko tarafından paylaşılan bilgilere göre Solana boğaları, Coinbase’de yoğun bir baskı oluşturdu. Coinbase kullanıcıları 18 Ekim’den bu yana net 2,2 milyon SOL satın aldılar.

Binance ve Kraken, Coinbase’in gerisinde kalırken Binance’teki kümülatif hacim deltası, (CVD) bu ayın başı itibarıyla 1,9 milyona ulaştı.

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Upbit ise ters yönde bir trende tanıklık etti. Upbit kullanıcıları piyasada net 4 milyon SOL sattılar.

CVD metriği, belli bir paritenin alım ve satım hacimlerinin birbiri karşısında zamanla nasıl değiştiğini gösterir. Metrikte pozitif sayıların elde edilmesi alım hacminde bir fazlalık; negatif sayıların elde edilmesi ise aksi yönde bir fazlalık olduğuna işaret eder.

Kaiko analisti Riyad Carey, Coinbase’de yapılan işlemlerin medyan büyüklüğünün diğer borsalara kıyasla daha fazla olduğuna dikkat çekti. Bu, Solana’ya yönelik kurumsal bir talep olduğunu gösteriyor olabilir.

70 milyar dolardan fazla varlığı yöneten VanEck, geçen ay yayımladığı araştırma raporunda Solana fiyatının 2030’a kadar 3.211 dolar seviyesine çıkabileceği tahmininde bulundu.

 

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!