verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Senatör Lummis: Bitcoin (BTC) Bir “Kurtarıcı” ve “Durdurulamaz”

ABD’li Senatör Cynthia Lummis, dünyanın içinde bulunduğu enflasyonist sürece çözüm olarak Bitcoin’in (BTC) bir kurtarıcı olduğunu ve kripto para biriminin durdurulmayacağını ifade etti.

ABD Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin’in global çaplı krize alternatif bir çözüm sunan en değerli araçlardan biri olduğunu öne sürdü. Araştırmacı gazeteci Natalie Brunell ile yaptığı bir röportajda söz konusu açıklamaları yapan senatör, Bitcoin’in durdurulamayacağını ifade ederek artan ulusal borç ve enflasyonun ardından doların içine düşeceği devalüasyon sarmalına bir alternatif sunduğunun altını çizdi.

Röportajında Bitcoin’in orada olduğunu bilmek gerçekten rahatlatıcı ifadelerine yer veren Lummis şu açıklamalarda bulundu:

Bitcoin’in durdurulamaması hoşuma gidiyor. Özellikle ulusal borcumuzla ilgili endişelerim var, hızla artan enflasyon konusunda endişelerim var. Memleketimdeki Wyoming eyaletinde insanlar, yüksek fiyatlı benzin ile yüksek fiyatlı yiyecek arasında seçim yapmak zorundalar. Enflasyon yaratan şeyler ortada.  Bitcoin’in orada olduğunu bilmek gerçekten rahatlatıcı.

Lummis, sektörün benimsenmesi için baskı yapan önde gelen Bitcoin savunucuları arasında yer alıyor. Senatör yaklaşık 9 ay önce ABD kripto sektörünü düzenlemek için kapsamlı bir kripto düzenleme tasarısı sunmuştu. Bitcoin konusundaki ısrarcı tavrını sürdüren Lummis röportajının devamında şu ifadelere yer verdi:

Bitcoin’in yenilik yapmamıza izin verdiğine ve bunun düzenleyici bir çerçeve sağladığına inanıyoruz. Bu nedenle ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi cephesinden bu teknolojiyi baskılamak isteyenlere karşı dirençli olacağız. Görüyoruz ki kontrol edilmez yapısı yüzünden bazı ABD’li düzenleyiciler Bitcoin’den gerçekten korkuyor.

Lummis’in Bitcoin fiyatının 320 dolar olduğu dönemden beri kripto para yatırımlarını sürdürdüğü biliniyor. Senatör, halen daha düzenli olarak Bitcoin almaya devam ediyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!