Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Senatörden Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları İçin “Koruma” Yasa Tasarısı!

ABD Senatörü Ted Budd, yatırımcılara kendi kripto paraları üzerinde özerk haklar sağlayacak bir yasa tasarısı sundu.

Senatör Ted Budd kripto paralara daha çok özerklik ve bireysel hakimiyet sağlayabilecek bir yasa tasarısı sundu. “Coinlerinizi Koruyun Yasası” olarak adlandırılan bu tasarının ana hedefi hükümetin kripto para varlıklarına gelişigüzel müdahale etmesini engellemek olarak belirtildi.

Tasarıya göre hükümet ve federal kurumların bireylerin kendi kripto paralarını tutmasını yasaklayacak kanunlar koymasının önüne geçilmesi gerekiyor.

Bu sayede gizlilik ve bağımsızlık gibi özellikleriyle öne çıkan kripto para birimlerinin hükümetler tarafından tam kontrol kapsamına alınması da önlenmiş olacak.

Tasarı eğer onaylanırsa finansal özerkliği teşvik etmek ve vatandaşların üçüncü taraf hizmetlerine güvenmek zorunda kalmadan Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini kendi kendilerine saklayabilmeleri sağlanabilir.

Senin anahtarın değilse senin coinin değildirfelsefesi kripto para piyasası için yeni bir şey değil. Şimdiye kadar birçok geliştirici bu teoriyi savundu ve kullanıcılara da kripto para varlıklarını özel/soğuk cüzdanlarda saklamayı tavsiye etti.

Özellikle FTX gibi kripto para borsalarının iflası bu felsefeyi öne çıkarıyor. Senator Budd’da aynı şekilde borsalarda tutulan kripto paraların kullanıcılardan kolaylıkla alınabileceğini veya beklenmedik durumlarla karşılaşılabileceğini vurguladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!