Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Açık Bitcoin Pozisyonlarının Toplam Değeri 5 Milyar Doları Aştı

Kripto para dünyasındaki açık pozisyonların toplam değeri 5 milyar doları aştı.

Piyasa Büyüyor

Bitcoin yatırımcıları artık çok daha yoğun bir şekilde vadeli işlem ticareti yapıyorlar. Bunu vadeli işlem platformlarındaki açık pozisyonlara baktığımızda açık bir şekilde görebiliyoruz.

 

Geçtiğimiz gün paylaştığımız yazıda Bakkt’ın yeni bir rekor kırdığından bahsetmiştik. Bakkt Volume Bot tarafından aktarılan bilgilere göre dün Bakkt’taki açık pozisyonların değeri 17 milyon doları aştı ve böylece yeni bir rekor kırılmış oldu.

The Block tarafından aktarılan bilgilere göre yalnızca Bakkt’ta değil diğer platformlardaki açık pozisyonlarda da kayda değer bir artış var. Öyle ki şu anda toplam açık pozisyon değeri 5 milyar doları aşmış durumda. Açık pozisyonlar henüz kapanmamış sözleşmelerin göstergeleri oldukları için genel olarak olumlu yönde yorumlanıyorlar. Hatta açık pozisyonların toplam değerinin yüksek olması, piyasaya daha fazla para girdiğinin göstergesi olabilir.

Lider BitMEX

The Block tarafından aktarılan bilgilere göre şu anda açık pozisyon konusunda liderlik BitMEX’te. BitMEX’teki açık pozisyonların toplam değeri 1.6 milyar dolar civarında ki bu da toplam değerin yüzde 31’ine denk geliyor. BitMEX’in ardından ise 1.4 milyar dolar ve 1 milyar dolar ile sırasıyla OKEx ve Huobi’nin geldiğini söyleyebiliriz.

Bu süreç içerisinde CME Group ve Bakkt rakiplerinden epey geride kalmış durumda. CME Group’taki açık pozisyonların toplam değeri 312 milyon dolarken Bakkt’ta bu sayı hala 20 milyon doların altında.

Kaynak: The Block
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment