verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Adidas’ın İlk Giyilebilir NFT Koleksiyonu Satışta: Şimdiye Kadar 11 Milyon Dolar Kar

Adidas ilk giyilebilir NFT koleksiyonunu tanıttı. Şirket, koleksiyonun telif ücretleri ve satışından şimdiye kadar toplamda 11 milyon dolar kar elde etti.

Adidas Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Virtual Gear” olarak adlandırılan blokzinciri destekli ilk giyilebilir NFT ürünlerini tanıttı. 16 varyasyonda 8 siluet içeren çeşitli modelleri bünyesinde barındıran koleksiyon yapılan açıklamalara göre şimdiye kadar şirkete toplamda 11 milyon dolar kar sağladı. Şirket 11 milyon dolar karın 6,2 milyon dolarını satışlardan, 4,8 milyon dolarını ise telif ücretlerinden elde etti.

Adidas Başkan Yardımcısı Erika Wykes-Sneydgiyilebilir NFT ürünlerin lansmanında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

Bu koleksiyonun en ilgili kullanıcı topluluğumuz için sunduğu fırsatları çok seviyorum. Her kapsül sahibinin lansmanda bir seçeneği var: Adidas’ın ilk Virtual Gear koleksiyonu ile sanal kimliklerini yakmak ya da listelemek ve başkalarının da bu topluluğa katılmasına izin vermek. Merkezinde topluluğumuz ve yaratıcı ekosistemimiz bulunan Adidas, topluluk üyelerimiz için somut değer ve değişmez faydaya odaklanarak giyilebilir ürünlerimiz için yeni olasılıkların kilidini açmak üzere Web3’teki tüm uygulanabilir yardımcı programları, platformları ve deneyimleri keşfedecek.

Açıklamalara göre halihazırda Adidas Originals: Capsule NFT koleksiyonuna sahip olan kullanıcıların, kendilerine 16 parçadan hangisinin düştüğünü görmek için ellerinde bulunan Capsule NFT’yi yakmaları gerekiyor. Adidas Capsule NFT’ye sahip olmayan müşteriler ise haberin kaleme alındığı sıralarda yeni Virtual Gear koleksiyonunu doğrudan OpenSea gibi çeşitli NFT pazar yerleri zerinden edinebilirler.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!