Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Airdrop’u Merakla Beklenen Projeden Yeni Duyuru: 1,8 Milyar Altcoin Dağıtılacak!

Merakla beklenen StarkNet airdrop’u için 1,8 milyar STRK dağıtılacağı açıklandı.

Starknet airdrop’u hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Ekip tarafından 8 Aralık günü yapılan açıklamaya göre kullanıcılara geliştiricilere ve merkeziyetsiz borsalara (DEX) toplamda 1,8 milyar STRK dağıtılacak.

Dağıtılacak bu miktarın 900 milyon adetinin erken dönem kullanıcılarına geriye kalan 900 milyonluk kısmı ekosistem geliştiricilerine ayrılacak. Ek olarak 50 milyonluk kısmının da DEX’lere dağıtılması planlanıyor.

Dağıtım kriterleri ve airdrop’un gerçekleşeceği tarih belli olmasa da token dağıtımları 2024 yılının ilk yarısında başlayabilir.

Ekip tarafından konu hakkında yapılan açıklamada, dağıtımların nasıl yapılacağına dair detaylı çalışmaların yürütülmesi için yeni bir komite oluşturulduğuna yer verildi:

Bir süredir dağıtımların ilk aşaması üzerinde çalışıyoruz ve bunu gerçekleştirmeye çok yakınız. Yakında bu konuda daha resmi iletişimler olacak. Bu girişim için planlama şu anda devam ediyor ve kullanıcıları ağdaki hayati işlemleri için ödüllendirmek üzere STRK dağıtımını denetlemek için yeni bir komite oluşturuluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!