verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aktif Bank, Decentraland (MANA) Metaverse’ünde Yerini Alan İlk Türk Bankası Oldu

1999 yılından beri hizmet veren Türkiye’nin özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank, Decentraland (MANA) metaverse’ünde yerini alan ilk Türk bankası oldu.

Anadolu Ajansı’nın (AA) 24 Şubat tarihli haberine göre Aktif Bank yaptığı açıklamada, popüler metaverse platformlarından biri olan Decentraland‘den birkaç parselden oluşan geniş bir sanal arazi satın aldığını ve metaverse’de bir yapı tasarlamaya başladığını duyurdu.

Aktif Bank Decentraland'de yerini alan ilk Türk bankası oldu

Aktif Bank, dijital bankası “N Kolay” ile yakın gelecekte kullanıcılarına metaverse’de de platforma uygun biçimde projeler geliştirmeyi amaçlıyor. Banka ayrıca Decentraland’deki kendine ait alanında spor ve eğlence platformu markası Passo ile yeni bir etkinlik deneyimine kapılarını açacak.

Decentraland metaverse’ünde yer alan ilk ve tek Türk bankası olmaktan memnuniyet duyduklarını belirten  Aktif Bank Müşteri Deneyimi ve İletişim Grup Başkanı Gamze Numanoğlu;

Son dönemde hızla hayatımıza giren ve önümüzdeki dönemde bu yerini ivmelenerek artıracak olan metaverse’de, Aktif Bank olarak aksiyonlarımızı almaya başladık. Bizim için önemli olan müşterilerimize dokunabileceğimiz ve daha iyi, yeni deneyimler yaratabileceğimiz her alanda varlık gösterebilmek. Dijitalleşme kasımızın gücüne güvenerek, yaratıcılığın sınırlarını zorlayacak olan bu evrende müşterilerimize metaverse dünyasına uygun farklı deneyimler sunmayı planlıyoruz. Hem N Kolay dijital bankamız hem de Passo uygulamamız ile bu dünyada kullanıcılarımızın yanında olacağız. Metaverse’de sağlayacağımız servisleri bu platforma ve bireylerin de bu platformdan beklentilerine göre şekillendirmeye, bu yeni evrenin DNA’sıyla örtüşecek biçimde kurgulamaya özen gösteriyoruz. Ayrıca, 2 yıldır isim sponsorluğunu sürdürdüğümüz N Kolay İstanbul Maratonu ile ilgili de metaverse’de çok yakında sürpriz projelerimiz olacak.

açıklamalarında bulundu.