Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Algorand Token Satışından 60 Milyon Dolar Elde Etti!

Algorand, Coinlist üzerindeki kendi Argo token’i için token satışı düzenleyerek ilginç bir satışa imza attı ve Dutch Auction isimli bir mekanizmayı kullanarak her bir piyasa katılımcısının Algo için tek bir fiyat  belirlemesini sağladı. Bu sayede 25 milyon token’in her biri 2.40 dolardan satışa çıkartıldı.

Şirket yetkilileri konu hakkında yaptıkları açıklamada ”kripto para açık arttırma modelinin”, ”Sınırları Olmayan Ekonomi” kurmak için adilliği ve herkesi kapsamı içerisine alabilmeyi vurgulayan şeffaf ve yenilikçi ekonomi modelinin ilk uygulaması olduğunu dile getirdi.

Arrington XRP Capital’in lider ismi Michael Arrington konu hakkında yaptığı açıklamada Algorand’ın ”makro ekonominin, kripto paralarla buluştuğu nokta” olduğunu ifade etmişti.

Yapılan açık arttırma Algorand’ın Ana Ağının resmi piyasaya çıkışı ile de kesişti. İddia edilen e göre platform 5 saniyeden az bir gecikme ile saniyede 1.000 işlem kapasitesine sahip ve bu özellikleri sayesinde Visa veya MasterCard ile eşdeğer statüye yükselmekte.

Arrington’un ifadelerine göre böylesine hızlı bir platformun yanı sıra izinsiz ve tamamıyla proof-of-stake tabanlı blockchain ağı Algorand da ”akıllı bir ekonomik modele sahip son teknoloji kriptografi” sunmakta.

Algorand Adını Daha Sık Duyuracak

Algorand yetkilileri daha önce her bir sene 600 milyon Algo’yu açık arttırma ile satışa çıkartacaklarını ifade etmişti. Ekip bunun yanı sıra hizmet vermeye başladıkları ilk 5 yıl içerisinde 10 milyar Argo piyasaya süreceklerini de duyurdu. Görünüşe göre yakında Algorand’ın adını çok daha sık duyacağız.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment