Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hayatını Kaybeden QuadrigaCX CEO’su, Müşteri Fonları İle Farklı Borsalardan İşlem Yapmış!

2019 yılına damga vuran kripto para borsası QuadrigaCX’in olayları hala bitmedi ve yakın bir zamanda da bitecek gibi gözükmüyor. Borsanın kurucusu ve CEO’su konumundaki Gerald Cotten, mahkeme tarafından atanan denetim firmasının raporuna göre müşterilerin fonları ile farklı borsalardan çok fazla işlem yapmış ve hesap açmış.

Ernst & Young Çarşamba günü yayınladıkları 70 sayfalık raporda Gerald’ın müşteri fonlarından milyonlarca doları başka borsalara transfer ettiğini ve bunları kişisel hayatını lüks bir şekilde geçirmek için kullandığını öne sürdü. Cotten’in genel olarak müşterilerinden 200 milyon dolardan fazla para çaldığı tahmin edilmekte.

”Quadriga platformunun dışına ve direkt olarak rakip borsalarda Bay Cotten’in hesabına ciddi hacme sahip kripto para transferleri gerçekleştirilmiş. Görünüşe göre kullanıcılara ait kripto para birimleri bazı borsalarda hem normal bir şekilde alınıp satılmış, hem de Bay Cotten tarafından oluşturulan marj ticareti hesaplarında destek olarak tutulmuş.”

Cotten’in yaptığı işlemlerden doğan kayıplar ve işlem ücretleri ”Quadriga’yı ciddi zarara” uğratmış ve denetim firması hala sahiplerinin kim olduğunu tespit edemediği birden çok cüzdanı araştırmakta.

2016 yılı ile 2018 yılı arasında geçen sürede Cotten’in 9.450 Bitcoin, 387.738 Ethereum ve 239.020 Litecoin transfer ettiği ve o tarihlerdeki fiyatları ile sırasıyla 88 milyon dolar, 105 milyon dolar ve 33 milyon dolarlık vurgun yaptığı tahmin edilmekte.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment