Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Kurucu Altcoinlerin Yüzde 98’i Boğayı Tamamladı Dedi: Sadece Bunlar Zirve Yapabilir!

Altcoin araştırmacısı ve kripto para şirketi kurucusundan döngünün devamına dair açıklama geldi.

Mechanism Capital kurucusu Andrew Kang, 7 Temmuz tarihli X gönderisinde altcoin piyasasına odaklandı. Döngülerde yapılan en büyük hatanın düşüşleri erken satın almak olacağını belirten Kang, yükselişlerin devamı için de dikkat çeken tahminlerde bulundu.

Düşüşler daha uzun ve derin olabilir

Paylaşımında yatırımcıları düşen bıçağı tutma konusunda uyaran analist, düzeltmelerin herkesin beklediğinden daha uzun ve derin olabileceğini hatırlattı.

Bir sonraki yükseliş döngüsü için yapılan alımların bu detayı unutmadan gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı:

Kripto para piyasalarında gördüğünüz en yaygın hata, trendin yukarıdan aşağıya doğru yön değiştirdiği bir zamanda çok erken satın almaktır. Büyük piyasa yapısındaki kırılmalardan kaynaklanan düzeltmeler her zaman çoğu kişinin beklediğinden daha derin ve daha uzundur. Herkes tasfiye edildiğinde bir sonraki döngü için satın alırsınız, insanlar alanı terk eder, insanların çoğunluğu kriptonun sonsuza dek düşüp düşemeyeceğini sorgular.

Sadece meme coinler için yeni zirve şansı var

Andrew Kang yükselişin devam etmesi durumunda 2024’ün son çeyreğine ve 2025’in ilk çeyreğine göz kırptı.

Böyle bir yükseliş senaryosunda, sadece bir avuç altcoin’in yeni zirvelere koşabileceğini ve piyasadaki binlerce projenin bu yükselişleri arkadan izleyeceğini öngördü. Buradan yola çıkarak altcoinlerin %98’inin zirveyi görmüş olabileceğini söyledi.

Bunlar dışında kalan altcoinlerin döngünün zirvesinde olduklarına dikkat çekti. Analist ayrıca Bitcoin’in süper döngüsel bir varlık haline geldiğini kaydetti:

2024’ün 4. Çeyreği/2025’in 1. Çeyreği’nde yeni zirveler yaratabilecek bir avuç altcoin dışında geri kalan altcoinlerin döngünün zirvesinde olduğuna inanıyorum. Bitcoin, hem önceki döngü davranışından gelen özellikleri koruduğu hem de giderek daha olgun bir makro varlık haline geldiği süper döngüsel bir varlığa geçiş aşamasında olduğunu düşünüyorum.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!