Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altcoin Fiyatı, 1 Milyarlık Güvenlik Açığı Yüzünden Yüzde 60 Düştü

Omnichain projesi Holograph, dün akşam uğradığı saldırı yüzünden değer kaybetti.

CoinGecko verilerine göre Holograph’ın HLG token’ı, geçtiğimiz saatlerde 0,0029 dolara kadar düştü.

1 milyarlık saldırı

Holograph’ın token’ında bir güvenlik açığı yakalayan saldırgan, 1 milyar adet HLG token üretti.

Blockchain verilerine göre saldırıya dahil olan isimlerden biri, Ethereum ağında acc01ade.eth adresini kullanıyor. Github sayfasına göre aynı isim, HLG’nin gelişimine katkıda bulunan isimler arasında yer alıyor.

X’te (eski adıyla Twitter) aynı ismi kullanan bir hesap, kendisini Paris’te ikamet eden, “süper karanlık bir coder” olarak tanıtıyor.

Holograph ekibi, saldırının ardından güvenlik açığının kapatıldığını açıkladı. Saldırıya dahil olduğundan şüphelenilen adreslere bloke konması için kripto para borsaları ile iletişime geçildi.

Holograph, “Ekibimiz bir soruşturma başlattı ve şu anda emniyet yetkilileriyle görüşme halinde” açıklamasını yaptı.

Token fiyatı çakıldı

Bir omnichain projesi olan Holograph, sitesindeki bilgilere göre tüm Ethereum Virtual Machine (EVM) blockchainleri için tek ve eşsiz bir sözleşme adresi kullanıyor. Bu, farklı blockchainler arasında token transfer ederken sözleşme adresinin sabit kalmasını, tokenların likidite kaybı olmadan transfer edilebilmesini ve belli bir blockchain’e bağlı kalmadan hareket edilebilmesini sağlıyor.

CoinGecko verilerine göre HLG fiyatı, saldırının ardından %60’tan fazla oranda düştü. HLG, yazım sırasında 0,0065 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!