Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Piyasanın Sakinleşmesini Bekleyen Analist, Bu Altcoinlerde Fırsat Kovalıyor

Piyasa değeri bakımından küçük olan altcoinler, ilerleyen süreçte iyi bir grafik çizebilir.

Kripto analistine göre 10 milyar doların altında piyasa değeri olan altcoinler, yatırımcılar için “bazı fırsatlar” sunabilir.

Piyasanın sakinleşmesini bekliyor

RealVision’un baş kripto para analisti Jamie Coutts, “Piyasa değeri küçük olan kripto varlıklar, bu yıl Mart’ta zirveye çıkıldığından beri metanetini koruyor” dedi.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin (BTC), 14 Mart’ta 73.737 dolara çıkarak kendi adına fiyat rekoru kırdı. Bitcoin, o döneme kıyasla %9 değer kaybetti ve 66.938 dolardan işlem görüyor.

Coutts, “Eğer şu an yaşadığımız şey döngü ortasında görülen sıradan bir düzeltmeyse, ki ben bunun muhtemel olduğuna inanıyorum, o zaman piyasa durulduğu zaman küçük ve orta ölçekli [kripto paralarda] bazı fırsatlar beklenebilir” dedi.

Düşük performans gösterdiler

Bitformance verilerine göre kripto paralara piyasa değerine bakılmaksızın eşit miktarda ağırlık veren grafik, son üç ay içerisinde kripto para piyasasının toplam değeri karşısında %30’dan fazla düşüş gösterdi.

Resim

Bu grafiğin düşmesi, küçük çaplı altcoinlerin büyük çaplı kripto paralar karşısında daha zayıf bir grafik çizdiğini ifade ediyor.

Kripto paraları bağlantılı oldukları alanlara göre sınıflandıran Coutts, son üç ayda altyapıda %43,28, metaverse’de %44,13, aplikasyonlarda ise %38,33’lük düşüş olduğunu söyledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!