Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altcoin Fiyatı 30 Milyon Dolarlık “Geri Alım” Teklifi ile Uçuşa Geçti!

Gnosis (GNO) token geri alımına yönelik bir topluluk teklifinin ardından yükselişe geçti.

Gnosis (GNO) projesine yatırım yapmış kripto fonu Thanefield Capital, topluluğa bir geri alım teklifi sundu. GNO’nun dolaşımdaki arzına dayalı piyasa değerinin düşük olduğunu iddia ederek piyasadaki tokenların belirli bir kısmının geri alınması gerektiğini savundu.

Yapılan teklif yönetişim ekibi tarafından sıcak karşılandı ve 17 oydan 13 tanesi “evet” yönünde karar verdi.

Sunulan teklifte, 15 milyon dolar tahsis ederek GNO tokenlarını satın almak için altı aylık bir süre boyunca zaman ağırlıklı ortalama fiyat (TWAP) tekniğini kullanmaktan bahsedildi. Eğer bu yapılırsa GNO için günlük yaklaşık 83.333 dolarlık bir alım baskısı oluşturacak.

İkinci yöntem olarak 5 milyon dolar tahsis eden ve piyasa koşullarına bağlı olarak alımları optimize etmeye izin veren bir yaklaşımı sunuldu.

Geri alım her halükarda on-chain varlık yönetimi projesi olan Karpatkey tarafından yönetilecektir Gnosis kurucu ortağı Martin Köppelmann, token geri alımının bir “büyüme programı” ile bağlantılı olması şartıyla öneriyi desteklediğini belirtti.

CoinGecko verilerine göre teklifin sunulmasıyla birlikte GNO fiyatı %30 civarında yükseliş sergileyerek 330 dolar bandına kadar tırmandı. GNO yazım esnasında 310 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!