Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altcoin Projesi Hibe Programını Başlattı: İlk Sezonda 22 Milyon Dağıtılacak!

Popüler kripto para projesi Polygon (MATIC) hibe programını duyurdu.

Polygon topluluk hazinesi, geliştiricileri ve ağ üzerindeki üreticileri teşvik etmek adına bir hibe programı duyurdu. Bu programın 1. sezonu kapsamında yaklaşık 22 milyon dolar değerinde 35 milyon MATIC dağıtacağı açıklandı.

Ağ üzerinde proje ve uygulama geliştiren kullanıcıların 11 Haziran tarihinden itibaren programa başvuru yapabileceği belirtildi. Son başvuru tarihi ise 31 Ağustos 2024 olarak lanse edildi.

İlk sezon MATIC devamında POL dağıtılacak

Polygon halihazırda bir yükseltmenin eşiğinde ve kısa süre sonra MATIC yerini POL’e bırakacak. Hibe programının ilk sezonu hemen başlayacağı için ilk sezon ödülleri MATIC olarak, ikinci ve diğer sezon ödülleri ise POL olarak dağıtılacak:

MATIC’ten POL’e devam eden token yükseltmesi göz önüne alındığında, 1. Sezon için hibeler MATIC’te yapılacak

Ekip tarafından konu hakkında yapılan duyuruda, programın detaylarına dair şu ifadelere yer verildi:

Topluluğun fikir birliğinden sonra, tamamı inşaatçılar için olmak üzere, yılda yaklaşık olarak 100 milyon POL ile 10 yıl boyunca kilidi açılmış 1 milyar POL ile topluluk hazinesi oluşturuldu. Polygon Topluluk Hazinesi, Polygon Labs’tan (ve diğer Polygon kuruluşlarından) bağımsız, topluluk katılımını sağlamayı amaçlayan bir çerçeve aracılığıyla yönetilen bir protokol içi fondur.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %3 değer kaybeden MATIC, yazım esnasında 0,62 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!