Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altcoinler Kan Ağlıyor: Piyasadan Son 24 Saatte Yarım Milyar Dolar Silindi!

Bitcoin’in (BTC) son 24 saatlik periyotta %3 civarında düşüş yaşayarak 65 bin doların altına gerilemesiyle birlikte kripto para piyasası milyonlarca dolar kayıp yaşadı.

Bitcoin geçtiğimiz 24 saat içerisinde 66.500 dolar seviyesinden 64.500 dolara geriledi. Bu durum beraberinde yüz milyonlarca dolar değerinde vadeli işlem pozisyonunun tasfiye olmasına yol açtı.

Coinglass verilerine göre yazının kaleme alındığı esnada son 24 saat içerisinde tasfiye olan pozisyonların toplam değeri 461 milyon dolar oldu. Toplamda 177 binden fazla kripto para yatırımcısının bu durumdan etkilendiği belirtildi.

En büyük tasfiye kripto para borsası Binance’de açılan 6,44 milyon dolarlık Ethereum long (uzun) pozisyonu olurken tasfiye olan toplam pozisyonların yaklaşık %86,94’ünün long pozisyonlardan kaynaklandığı aktarıldı.

Tasfiye olan pozisyonların 70 milyon doları Bitcoin’den ve 91 milyon doları Ethereum’dan (ETH) gerçekleşti. Tüm kripto paralar üzerinde ki veriler incelendiğinde 24 saat içinde 400 milyon dolar long (uzun) yönlü pozisyon tasfiye olurken short (kısa) tarafında tasfiye olan pozisyonların toplam değeri 61 milyon dolara karşılık geldi.

461 milyon dolarlık toplam tasfiye tutarının 173 milyon dolarlık kısmı en büyük kripto para borsası Binance üzerinde gerçekleşirken 2. sırada 136 milyon dolar tasfiye ile OKX yer aldı.

Bitcoin son 24 saat içerisinde %3 düşüş sergilerken altcoinlere bu düşüş çok daha sert yansıdı. Ethereum aynı süre zarfında %5, BNB (BNB) %4,6, Solana (SOL) %10, Ripple (XRP) %7,3 ve Cardano (ADA) %9,9 düşüş yaşadı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2,48 trilyon dolara kadar geriledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!