Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altın Fiyatı Uçuyor, Bitcoin Fiyatı Yine Düşüşte

Geçtiğimiz saatlerde 10 bin dolar seviyesini zorlayan Bitcoin an itibarıyla 9 bin 700-9 bin 800 dolar aralığına çekilmiş durumda. Bazı analistler bunun normal olduğunu düşünürken bazıları fiyatın ilerleyen zamanlarda yeniden düşüşe geçebileceğini söylüyorlar.

Küresel Gelişmeler

Dünya genelindeki Coronavirüs paniğinin artmasıyla birlikte küresel piyasalar ağır bir darbe almaya başladı. Güncel verilere baktığımızda birçok hissenin değer kaybettiğini görebiliyoruz. S&P 500 yüzde 1’den fazla, FTSE 100’ün ise yüzde 0.45 civarında düştüğünü görebiliyoruz. Ayrıca Coronavirüsten ölenlerin sayısı 2 bini aşmışken petrol fiyatları da düşüyor.

Foreks verilerine göre gram altının satış fiyatı ise 327 liraya kadar çıkmış durumda. Ons altının dolar bazındaki satış fiyatı ise bin 663 dolara, yani neredeyse bin 700 dolara kadar geldi. Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) büyüme oranı tahminlerini düşürmesi, Coronavirüsün hızla yayılmaya devam etmesi derken altın fiyatı da yükselmeye devam ediyor.

Bitcoin’i Etkiler mi?

Bitcoin fiyatının küresel piyasalarda  yaşanan bu gelişmelerden ne kadar etkileneceği elbette henüz belli değil. Ancak kripto para takipçileri insanları Coronavirüs paniği sürerken BTC almaya davet ediyorlar.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz saatlerde yatırımcıların yüzünü yeniden güldürdü ve yükselişe geçmeye başladı. BTC’nin 10 bin dolar seviyesini zorlaması bazı yatırımcıları yeniden umutlandırdı.

Ancak BTC fiyatındaki bu hareketlilik pek uzun sürmedi. 10 bin doları zorladıktan sonra yeniden düşüşe geçen BTC, an itibarıyla 9 bin 700-9 bin 800 dolar aralığına çekilmiş durumda. Selcoin gibi isimler BTC fiyatının önümüzdeki saat/günlerde destek seviyesine çekilebileceğini ve BTC fiyatının yine düşebileceğini söylüyorlar.

Fakat bazı yorumcular, BTC’nin destek seviyesine dönüş yapmasının çok büyük bir sorun olmadığını söylüyorlar. Crypto Michael’a göre BTC fiyatı destek seviyesinin (9 bin 400 dolar) altına düşmedikçe yükseliş trendinin devam ettiği söylenebilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment