Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analist Bitcoin Düşüşü Altcoin Sezonuna İşaret Ediyor Dedi: Yerinizi Alın!

Deneyimli analist kripto paralarda yaşanan son düşüşün bir altcoin sezonunun başlangıcı olabileceğini belirtti.

Bitcoin ve altcoinler 11 Aralık günü erken saatlerde 4 ayın ardından en hızlı düşüşünü yaşadı. Birçok projede %10 veya daha fazla düşüş görülürken 40.00 dolara kadar gerileyen Bitcoin hızlı bir şekilde 42 bin doların üstüne çıkmayı başardı.

Yaşanan son düşüşün sağlıklı bir düzeltme olduğunu belirtenRamenPanda” takma adlı trader ve analist, yatırımcıları altcoin sezonuna hazır olmaya davet etti.

Bitcoin’in bir süre yatay halde seyredeceğini ve bu durgunluğun beraberinde çılgın altcoin yükselişleri getireceğini ima eden trader, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Size defalarca ani bir düşüş gelebileceğinden bahsetmiştim ve geldi. Bitcoin’in yükseliş trendini sürdürmesi biraz zaman alacak ve bu esnada güzel bir altcoin sezonu yaşanacak. Herkes yerini alsın çünkü pişmanlık gözyaşlarının tadı pek güzel değildir.

Düşüşle ilgili benzer bir açıklamada bulunan kripto para analisti ve Reflexivity Research’ün kurucu ortağı Will Clemente, bu son hareketlerin piyasa için olumlu olduğunu vurguladı.

Ani düşüş hareketiyle 400 milyon dolarlık vadeli işlem pozisyonunun tasfiye olduğuna dikkat çeken analist, bu sayede piyasanın zayıf ellerden ve yüksek kaldıraçlı pozisyonlardan temizlendiğini savundu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!