verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analist, Bitcoin’in Ne Zaman ‘Tekrardan’ 20.000 Dolara Çıkabileceğini Açıkladı

Lider kripto para Bitcoin‘in (BTC) devamlı yükselişi ve düşüşü, birçok defa ana akım medya kaynaklarında da kendisine yer buldu. Diğer kripto paralar için durum aynı olmasa da, Bitcoin neredeyse tüm dünya tarafından tanınan hale geldi ki bunun en büyük sebeplerinden birisi de 2017 yılının Aralık ayında ulaşılan 20.000 dolar seviyesi.

UBS analistlerinden Kevin Dennean tarafından yapılan yeni bir araştırma ise, BTC’nin tekrar ne zaman 2017 yılının Aralık ayındaki 19.000 dolar ile 20.000 dolar bandına çıkabileceğini ortaya koymakta. Dennnean, konu hakkında yaptığı açıklamalarda 20.000 dolar için kripto para yatırımcılarının 22 yıl beklemesi gerektiğini dile getirdi.

Dennean ilgili araştırmasında Dow Jones endeksinin çöküş sonrası toparlanmak için 22 yıla ihtiyaç duyduğunu ancak buna rağmen ”bazı finansal balonların”, yaşadıkları büyük patlama sonrası yıllar geçse bile zirveyi görmesinin garanti olmadığını vurguladı.

Ünlü analist araştırma içerisinde Nikkei çöküşünü örnek gösterdi ve bunun çöküşünden 30 yıl sonra bile hala tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkamadığını dile getirdi ve şuan o seviyenin yarısı değerinde işlem gördüğünü açıkladı. Söz konusu Nikkei balonu, 80’li yıllar esnasında Japonya içerisinde yaşanan emlak ve hisse senedi piyasası dalgalanması olarak bilinmekte. Nikkei, 1992 yılında patlama yaşamış ve Japonya’nın ekonomik bütün işlevleri durma noktasına gelmişti.

Bitcoin 2 Nisan tarihinde ciddi bir sıçrama yapmış ve 5.000 dolara kadar çıkmıştı. Lider kripto para basın saatine göre hala 5.200 üzerindeki duruşunu devam ettirmekte.

Leave a comment