Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analist Boğada Ucuzdan Bitcoin Satın Almak Mümkün Mü Açıkladı!

Twitter fenomeni ve kripto para analisti Kevin Svenson, Bitcoin’in döngünün bu kısmında alım için ikinci bir şans vermeyeceğini vurguladı.

Deneyimli isim Kevin Svenson 14 Şubat tarihli sosyal medya gönderisinde, Bitcoin’de düşüş bekleyen “ayı” yatırımcılara karşı dikkat çeken bir uyarıda bulundu. 13 Şubat günü Bitcoin’in tekrardan 50 bin doların kapısına dayanmasıyla birlikte “ikili tepe formasyonu” oluştuğunu söyleyen ayıların bir kez daha haksız çıktığını belirten Svenson, düşüş beklentisi için yanlış zamanda olduğumuzu söyledi.

Bitcoin’in boğa döngülerinin özellikle yarılanma (halving) öncesi zamanlarında alım yapmak için ikinci bir şans vermeyi sevmediğini vurgularken bunun tarihsel olarak da daima bu şekilde çalıştığını hatırlattı:

Dün ayılar “ikili tepe geldi, düşeceğiz” diye çığlık atıyordu. Unuttukları şey şu ki Bitcoin döngünün bu noktasında ikinci şansı vermekten hoşlanmaz. Tarihe bakın. Halving’e yaklaştığımız dönemlerde “düşükten satın alma” fırsatı hızla ortadan kayboluyor.

NiceHash verilerine göre Bitcoin yarılanmasının Nisan 2024’de gerçekleşmesi bekleniyor. CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %4 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 51.700 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!