Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Yatırımcı Bitcoin’i 50 Bin Dolardan Satmayın, Yükselecek Dedi: İşte Nedeni!

Sosyal medya fenomeni ve kripto para yatırımcısı Anthony Pompliano, Bitcoin (BTC) için 50 bin doların henüz düşük bir fiyat olduğuna yönelik bir paylaşım yaptı.

Anthony Pompliano kısa süre önce yaptığı sosyal medya paylaşımında, Bitcoin’in güncel durumunu yorumladı. Fiyatın 50 bin dolara nihayet ulaştığını işaret eden deneyimli isim, yine de satış için erken olduğu imasında bulundu.

Erken dönem Bitcoin yatırımcılarının ve bu konuya merak duyan fanatiklerin Wall Street oyuncularına satış yapabilmesi için fiyatın çok daha yukarıya gitmesi gerektiğini savunan Anthony Pompliano, alt metinde spot Bitcoin borsa yatırım fonlarını (ETF) işaret etti.

ABD’nin 10 Ocak tarihinde spot Bitcoin ETF’lerini onaylamasının ardından BlackRock ve Fidelity gibi şirketler sadece 1 aylık süreçte 11 milyar dolarlık Bitcoin alımı yaptı. Yatırımcı Pompliano, bu alımların öyle yada böyle devam edeceğine işaret ederek Bitcoin’de erken satış yapılmaması konusunda uyardı:

50 bin dolara ulaştık. Bitcoin fanatiklerinin varlıklarını Wall Street’e satmasını ve artan talebi karşılamasını sağlamak için fiyatın daha yüksek olması gerekiyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!