Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analist Ethereum’da Sıkıntı Yok Dedi: Panik Yapılması Gereken Seviyeyi Açıkladı!

Kripto para piyasasındaki düşüşler ufak düzeltmeler olarak kalırken deneyimli analistten yüreklere su serpen açıklamalar geldi.

Bitcoin 20-21 Şubat tarihleri arasında %4 geri çekilme yaşamış ve beraberinde altcoinlerde %10’a varan düşüşler görülmüştü. Fakat bu kısa süreli düşüş sezonu 21 Şubat günü NVDIA’nın beklentilerin üzerinde kazanç raporu açıklamasıyla birlikte tersine döndü. Özellikle yapay zeka odaklı SingularityNet (AGIX), FetchAI (FET) ve  The Graph (GRT) gibi projelerde kısa sürede %44’e varan yükselişler yaşandı.

Konu hakkında CoinDesk Global’e açıklamada bulunan FxPro kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, yaşananları küçük çaptı bir düzeltme olarak nitelendirirken yatırımcılara “panik yok” çağrısında bulundu.

Ethereum’un 17 Şubat tarihinde 2.700 dolara kadar gerilemesini bu ayki yükseliş sürecinin bir düzeltmesi olarak nitelendiren Alex Kuptsikevich, bu seviyenin altına düşmediği sürece hem Ethereum hem de altcoin yatırımcılarının endişelenmemesi gerektiğini hatırlattı:

Bitcoin, son günlerde gözlemlenen yukarı yönlü ivmeyi tekrarlamadan bir satıştan kaçınmayı başardı. Teknik olarak, Ethereum’un 2700 dolara gerilemesi bu ayki rallinin bir düzeltmesidir ve fazla paniğe neden olmamalıdır. Bu seviyelerin altına inilmesi bu varlıklar için endişe kaynağı olabilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!