Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analistler, Bitcoin Fiyatındaki Düşüşün Kısa Süreli Olacağını Düşünüyor

Bitcoin fiyatı, son ayların en büyük hareketliliklerinden birini yaşasa da analistler, fiyatın yükselmeye devam edeceğini düşünüyor.

Bitcoin fiyatı, hafta sonu yaşanan ani hareketlilikle birlikte 43.800 dolar seviyelerinden neredeyse 40.500 dolara kadar geriledi.

Bu sırada Ethereum (ETH), XRP, Dogecoin (DOGE), Chainlink (LINK), Cardano (ADA) gibi altcoinlerin fiyatında da düşüşler görüşdü.

Piyasa analisti Will Clemente’ye göre bu hareketlilik, sürpriz olarak görülmemeli. Clemente, “Bitcoin geri çekilme yaşanmadan iki ayda yaklaşık iki kat değerlendi, bu düzeltme sürpriz değil.” dedi.

Bu gibi düzeltmelerin piyasadaki kaldıraçlı pozisyonları temizlediğini söyleyen analist, bunun fiyatın daha da yukarı çıkması için bir zemin oluşturduğunu düşünüyor.

CoinGlass verilerine göre piyasadaki hareketlilik sonrasında yaklaşık 520 milyon dolarlık pozisyon tasfiye edildi.

LMAX Group stratejisi Joel Kruger, piyasadaki düşüşün bu pozisyonlar yüzünden güçlenmiş olabileceğini düşünüyor. Kruger, piyasayla ilgili olarak şu yorumu yaptı:

“Bitcoin ve Ethereum’daki bu düşüşlerin daha yüksek dip noktaların ve yeni yıllık zirvelerin lehine olacak şekilde kısa sürede geride bırakılacağını düşünüyoruz. Kripto varlıkların genel görünümü, yılın sonuna doğru ilerlerken parlak duruyor.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!