Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analistler Bitcoin’i Bu Hafta En Çok Etkileyecek Şeyi Açıkladı, Uyarı Yaptı

Bitcoin analistleri, bu hafta açıklanacak makro verilerle birlikte piyasada bir long squeeze yaşanabileceğini açıkladı.

ABD’deki spot Bitcoin ETF’leri, arka arkaya 19 gün boyunca büyüme kaydedip rekor kırdıktan sonra bu haftanın başında seriyi kaybetti.

Long squeeze uyarısı

K33 Research analistleri, seri bozulduktan sonra CME borsasındaki yatırımcıların pozisyonlarını daha az riske maruz kalacak şekilde güncellediğini söyledi. Ancak ABD dışındaki yatırımcılar, hala büyük oranda risk alıyor.

Bu hafta içerisinde açıklanacak makro veriler ile birlikte kısa vadede bir long squeeze yaşanabileceği belirtildi.

Bitcoin‘deki sürekli vadeli işlem sözleşmelerinde kullanılan kaldıraçlı pozisyonlar, iki haftalık büyümenin ardından 260 bin BTC’ye kadar çıktı.

Analistler, “Son iki haftadır bullish olan traderlar şu anda suyun altında kaldı, açık pozisyonların değeri Bitcoin’in en son bu seviyelerden işlem gördüğü döneme kıyasla 32 bin BTC arttı” dedi.

Fiyatı en çok etkileyecek gelişmeler

Bitcoin fiyatı, geçen hafta ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam verilerinden etkilenmişti. Piyasadaki gözler, bu hafta ABD’den gelecek enflasyon verilerine çevrildi.

K33 analistleri, “FOMC’nin nokta grafiği ve Jerome Powell’in geleceğe dair yol gösterecek basın konferansı muhtemelen fiyatı en somut şekilde etkileyen şeyler olacak çünkü Bitcoin, piyasanın faiz oranı beklentilerine karşı hassasiyetini sürdürüyor” dedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!