Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analistler Hemfikir: Bitcoin’in 9 bin 300 Doların Altına Düşmemesi Lazım

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz son birkaç saat içerisinde yüzde 1.50’den fazla değer kaybetti. Geçtiğimiz gün 9 bin 900 dolar seviyesini zorlayan BTC an itibarıyla 9 bin 500 dolar seviyesine çekilmiş durumda. Bitcoin analistlerine göre BTC’nin şu an için özellikle 9 bin 300 doların üstünde kalması gerekiyor.

Kritik Seviye

Coronavirüs paniği tüm dünyayı sarmışken küresel piyasalardaki hareketlilik de sürüyor. Geçtiğimiz gün 330 liranın üstüne çıkan gram altın fiyatı şu an için 325 liraya gerilemiş durumda.

Bitcoin de tıpkı altın gibi güne değer kaybederek başladı. Coinmarketcap verilerine göre 9 bin 580 dolar seviyesine gelen BTC fiyatı neredeyse yüzde 2’lik bir düşüş yaşıyor.

Bitcoin fiyatının bu noktadan sonra tam olarak hangi yönde ilerleyeceğini kestirmek epey güç. Ancak Crypto Michael gibi analistler BTC’deki yükseliş trendinin devam ettiğini düşünüyorlar. Kendisinin analizine göre BTC fiyatı 9 bin 300 doların altına düşmedikçe endişelenmeye gerek yok.

Yerli kripto para yorumcularından Selcoin de bir süre önce bu seviyeye dikkat çekmiş, BTC’deki kritik destek seviyesinin 9 bin 300 dolarda olduğunu söylemişti.

Fakat Selcoin, Crypto Michael gibi isimlerin aksine BTC fiyatının düşmeye devam edebileceğini ve düzeltmenin hala tam anlamıyla bitmediğini düşünüyor.

Josh Rager da tıpkı diğer analistler gibi 9 bin 300 dolar seviyesinin önemini vurguluyor. Şu an için BTC fiyatının yükselebileceğini düşünen Rager, fikrini ancak BTC’nin haftayı 9 bin 500 doların veya günü 9 bin 300 doların altına kapatması halinde değiştireceğini vurguluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment