Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analistlerden Ethereum İçin Hayal Kırıklığı Uyarısı

ABD’deki spot Ethereum borsa yatırım fonları (ETF) piyasaya girdikten sonra yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabilir.

Bloomberg Intelligence kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, spot Ethereum (ETH) ETF’lerinin Bitcoin ETF’lerinin yanında ancak “yardımcı” olarak kalacağını düşünüyor.

Balchunas, “Bitcoin, kripto olarak tek başına yeterli. Bunlar zaten beraber ilerliyor. Ethereum’u açıklaması daha zor, onu ancak Bitcoin’e yardımcı olarak görüyorum” dedi.

Yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabilir

Spot Bitcoin (BTC) ETF’leri, ETF piyasasının tarihindeki en iyi açılışlardan birini yaptı. Bazı analistler, spot Ethereum ETF’lerinin orantısal olarak buna benzer bir performans göstermesini bekliyor.

21Shares kurucularından Ophelia Snyder, “Bitcoin ETF’lerinin açılışının standart olduğu düşüncesi, gerçekçi değil. Ethereum ETF’leri, başarılı bir açılış yapacak. Ortalama bir ETF’ye kıyasla kayda değer derecede daha iyi olacak” dedi.

Ancak Snyder, yatırımcılara Bitcoin ETF’lerinin ortalamanın çok daha üstünde yatırım aldığını hatırlattı. Ethereum’u bu konuda Bitcoin ile kıyaslamak, hayal kırıklığına yol açabilir.

Sosovalue verilerine göre Ocak’ta piyasaya giren spot Bitcoin ETF’lerine toplamda net olarak 14,6 milyar dolar yatırım yapıldı. Toplamda 11 farklı Bitcoin ETF’sinde 51,8 milyar dolar değerinde varlık tutuluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!