Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analistten Bitcoin Boğası İçin Teknik İnceleme: Asıl Fiyat Patlaması Bu Tarihte!

Ünlü kripto para analisti Dave The Wave, 2024 yılında Bitcoin’in eski yüksek seviyelerine geri yükseleceğini asıl patlamanın ise 2025 yılında gerçekleşeceğini ifade etti.

Dave The Wave 5 Eylül tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, Bitcoin’in 2025 yılı içerisinde patlama ve yeni zirveler yapmasını beklediğini söyledi.

Resim

Dave, Bitcoin fiyatının logaritmik büyüme eğrisi (LGC) altındaki analizi göz önünde bulundurulduğunda geçmişte tutarlı sinyaller verdiğine dikkat çekti. Analist, son seferde fiyatın büyüme eğrisinin alt bandına ulaştığında ivmeli bir yükseliş gösterdiğini hatırlattı:

Fiyat, aylık kapanış seviyesi LGC’nin (logaritmik büyüme eğrisi) alt bandını karşıladığında daha önce de patlamıştı. Bu, fiyatın 2024’te önceki zirvelere doğru güçlenerek yükseleceğini ve 2025’te kırılmayla birlikte güçleneceğini gösteriyor.

Dave, önümüzdeki sene beklenen Bitcoin halving’inin (yarılanma) de bu durum için itici bir güç görevi görebileceğini belirtti. Ancak Dave, piyasa olgunlaştıkça halving’in Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisinin giderek azalacağına inandığını da vurguladı.

CoinGecko verilerine göre %0,4 değer kaybeden Bitcoin, yazım itibariyle 25.770 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!