Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Apple Bir Ülke İçin Binance Dahil En Az 9 Kripto Para Borsasını Engelledi!

Apple, aralarında Binance ve Kraken’in de bulunduğu en az dokuz kripto borsasının uygulamalarını Hindistan App Store’dan kaldırdı.

TechCrunch tarafından sunulan habere göre Hindistan kullanıcılarının hizmetinde olan App Store’dan Binance, Kraken ve KuCoin gibi kripto para borsa uygulamaları kaldırıldı. Söz konusu kaldırma işlemi, Hindistan’ın borsalara “ülkede yasa dışı faaliyet gösteriyorsunuz” bildirimi yollamasından haftalar sonra gerçekleşti.

Yaptırımdan dokuzdan fazla kripto para borsasının uygulaması etkilendi. Hindistan Mali İstihbarat Birimi (FIU), geçtiğimiz ayın sonlarında söz konusu kripto para şirketlerinin Hindistan’ın kara para aklamayı önleme kurallarına uymadıklarını iddia etmişti.

Öte yandan borsalara ait uygulamalara halen daha Hindistan’daki Google Play mağazasından erişilebiliyor ve borsaların resmi web sitelerine de erişim sağlanabiliyor.

FIU aralık ayının sonunda yayınladığı bildiride, Binance, Kucoin, Huobi, Kraken, Gate.io, Bittrex, Bitstamp, MEXC Global ve Bitfinex borsalarının URL’lerinin engellenmesi için bakanlığa talepte bulunmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!