Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Araştırma: Tether 2019’un En Dominant Stabil Koini Oldu!

Toplam piyasa değerine göre en büyük stabil koin konumundaki USDT, yıllardır şeffaf olmadığı ve gerçek anlamda 1’e 1 desteğe sahip olmadığı iddiaları ile eleştirilse de, bu durum kullanıma engel olmuyor. Kripto para sektörünün büyük bir kısmı USDT’yi eleştirirken, yine benzer büyüklükteki bir kısmı da bunu kullanıyor.

Tether Hala Lider!

Kripto para analiz firması CoinGecko’nun sunduğu verilere göre, USDT aslında piyasadaki tek “stabil” stabil koin oldu. CoinGecko’nun istikrar ölçütü ise toplam arz ve piyasaya yeni ihraçlar yapmaya odaklanıyor. Tether toplam arz ve piyasa egemenliği konusunda 2019 yılında %6,5’lık bir artış yakaladı. Buna rağmen USD Coin, Paxos Standard, True USD, Maker DAI gibi diğer popüler tercihler ise piyasa egemenliği konularında geriledi.

Özellikle True USD’nin piyasa hakimiyetinin %4,4’ünü kaybettiği görülüyor. PAX ise TUSD’un düşüşünü kendi yararına kullandı ve şu an piyasanın %4,2’lik kısmına hizmet veriyor. USD Coin ise en az zarar görenlerden birisi ve sadece %0,5 pay kaybı yaşadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment