Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ark Invest Bitcoin ETF Güncellemesi Fitili Ateşledi: Onay Geliyor Mu?

Ark Invest’in spot Bitcoin (BTC) ETF başvurusunda yaptığı güncelleme, onayın yaklaştığına işaret ediyor.

Spot Bitcoin ETF başvuruları ve bu doğrultuda gelen erteleme kararları giderek daha heyecanlı bir süreç olmaya devam ederken onaylara dair yeni gelişme meydana geldi.

Cathie Wood’un yatırım şirketi Ark Invest, spot Bitcoin ETF başvurusuna dair dosyayı güncelleyerek tekrar sundu. Bu güncelleme, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçtiğimiz haftalarda ETF ihraççıları için gönderdiği bir e-posta’nın cevabı olarak gerçekleşti.

Bloomberg’in ETF analisti Eric Balchunas Twitter üzerinden paylaştığı gönderide, ARK Invest’in yeni sunduğu dosyada NAV (net varlık değeri) hesaplamalarını değiştirdiği ve bunu ABD’nin genel kabul görmüş muhasebe ilkelerine neden uygun olmadığına dair şeyler açıkladığını ifade etti.

Balchunas ayrıca ARK Invest’in kripto para saklama ve Bitcoin blockchain’i ile alakalı müşteri fonlarının karıştırılmayacağına dair yeni cümleler eklediğini söyledi.

Son gelişme, Ark Invest’in SEC tarafından gelen taleplerin hepsi ile tam olarak ilgilendiği ve regülatör kuruma tekrar topu attığı şeklinde yorumlandı. Bunun da sağlam ve iyi bir işaret olduğu belirtildi.

Balchunas, SEC ile ARK Invest arasında bilgi alışverişinin daha süreceğini ancak bununun olumlu olduğunu vurguladı.

Her şey onaya işaret ediyor

Blockchain Association Baş Politika Sorumlusu (CPO) Jake Chervinsky ARK Invest’in güncellemesi üzerine Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, hiçbir şeyin henüz bitmediğini ve gelişmelerin spot Bitcoin ETF için onaya işaret ettiğini söyledi.

Ark Invest ve 21 Shares’in ortak başvurusu olan “ARK 21Shares” (ARKB) spot Bitcoin ETF başvurusu için üçüncü onay, ret ya da erteleme kararı 15 Ocak 2024 tarihine kadar açıklanacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!