Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ARK Invest Kripto Para Hizmeti Veren Şirkete 10 Milyon Dolar Yatırdı: İşte Sebebi!

ABD merkezli kripto para ve hisse senedi alım-satım platformu Robinhood’un İngiltere hamlesi Cathie Wood yönetimindeki ARK Invest’i harekete geçirdi.

Robinhood’un (HOOD) 7 Kasım Salı günü İngiltere’deki kripto para operasyonlarının kısa süre sonra başlayacağına dair açıklama yapması ARK Invest’in dikkatini çekti.

Atılacak bu adımda bir yatırım fırsatı gören ARK Invest, 1 milyon 141 bin HOOD hissesi satın aldı. Şirketin alım maliyeti 8,36 dolar ve satın alımın toplam değeri 9,54 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Hisse satın alım işlemleri ARK Innovation ETF (ARKK), ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) ve ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) ortaklığında gerçekleşti.

Robinhood tarafından salı günü yapılan açıklamada başlangıç noktası olarak İngiltere’yi seçtikleri ve ardından Avrupa Birliği’nde (AB) kripto para hizmetleri sunacaklarına yer verilmişti:

Deneyimli bir ekiple, yakında İngiltere’de aracılık operasyonlarını başlatacağız. Küresel genişlemenin bir başka adımı olarak, İngiltere’deki lansmanımızın ardından AB’de kripto para ticareti başlatmayı da planlıyoruz.

Kripto para şirketlerine yaptığı yatırımlarla öne çıkan Ark Invest, geçtiğimiz haftalarda milyonlarca dolar değerinde Coinbase (COIN) ve  Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hissesi satarak dikkat çekmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!