Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Arthur Hayes Bitcoin 40 Bin Doları Kıracak Dedi, Bu Seviyeye Göre Pozisyon Aldı!

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin’de (BTC) düşüşlerin ay sonuna kadar devam edebileceğini belirtirken yatırım stratejisini paylaştı.

Arthur Hayes 22 Ocak tarihli paylaşımında, Bitcoin’in düşüş yönlü ivmesini koruyabileceğine değindi. 40 bin dolar desteğinin kısa süre sonra kırılabileceğine işaret eden deneyimli isim, bu düşüşlerin 31 Ocak tarihindeki ABD Hazine geri ödemelerine kadar devam edebileceğini öngördü.

Tüm bu düşüşler karşısında boş durmadığını açıkça ortaya koyan Hayes, 29 Mart vadeli 35.000 dolar kullanım fiyatlı put opsiyonu aldığını belirtti:

Bitcoin aşırı ağır görünüyor. Sanırım 40 bin doları kaybettik. 29 Mart vadeli 35.000 dolar kullanım fiyatlı put opsiyonu aldım. Bence 31 Ocak’ta ABD Hazinesi geri ödemelerine kadar düşmeye devam edeceğiz.

Bu açıklamaya göre Hayes, 29 Mart tarihine kadar fiyatın 35 bin doların altını görebileceğine veya en azından o fiyat bandına yaklaşacağına dair bir pozisyon almış oldu.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %2,3 değer kaybeden Bitcoin, yazım esnasında 40.779 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!