Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cumhurbaşkanlığı’ndan Kripto Para Yasasına İlişkin Son Dakika Açıklaması Geldi!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz liderliğinde yapılan toplantıda, kripto para düzenlemesi hakkında da konuşuldu.

NTV’nin haberine göre Cevdet Yılmaz başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), toplantı sonrası kripto para düzenlemesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamada kripto para düzenlemesine ilişkin şu ifadelere yer verildi:

Taslak yasa teklifinin içerisinde yer alacak hususlar değerlendirilerek düzenlemenin önümüzdeki günlerde yasalaşması ile ülkemizin gri listeden çıkması için gerekli koşullardan biri yerine getirilmiş olacaktır.

Toplantıda ayrıca kripto para ekosistemini düzenlemek amacıyla yapılan mevzuat çalışmalarında da gelinen aşamalar değerlendirildi.

Toplantıya, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Grup Başkanı Abdullah Güler ve Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek daha önce yaptığı açıklamada, kripto paralara ilişkin yasal düzenlemelerin bu ay içerisinde getirilebileceğini söylemişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!