Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bakan Mehmet Şimşek Kripto Para Yasasının Muhtemel Tarihini Açıkladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kripto paralara ilişkin yasal düzenlemelerin önümüzdeki ay getirileceğini söyledi. 

NTV’nin haberine göre Bakan Mehmet Şimşek, kripto paralara ilişkin yasal düzenlemenin ocak ayında gelebileceğini ifade etti.

Daha önce yaptığı açıklamada mali suçlarla mücadele temel öncelikleri arasında olduğunu söyleyen ve Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından paylaşılan rapora göre Türkiye’nin 40 FATF standardının 39’u ile uyumlu olduğunu dile getiren Şimşek, bu sözlerini yineledi.

Bakan Şimşek ayrıca şu konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

Sadece bir eksik kaldı. Onu da ocak ayında inşallah getireceğiz. Kripto varlıklara ilişkin yasal düzenleme ama bu yeterli olmuyor. Ayrıca, gri listeden çıkmak için uygulamada etkinlik gerekiyor. Uygulamada etkinlik noktasında da çok mesafe katettik ve FATF ile bunları paylaştık. Tabii ki bu bir karardır, bir ülke bile çıkıp itiraz ettiği zaman olmayabiliyor ama inanıyorum ki Türkiye’nin bu ilerlemesi eninde sonunda takdir edilecek. Önümüzdeki yıl inşallah Türkiye gri listeden çıkmış olacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!