Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Madencilerinin Hisseleri, Fiyattaki Artış Sayesinde Değer Kazandı

Bitcoin fiyatında dün yaşanan yükseliş, madencilik şirketlerinin hisselerini da günlük olarak yukarıya taşıdı.

Bitcoin madencileri için özel ekipmanlar üreten Canaan ve Ebang gibi şirketlerin payları, gün içerisinde yüzde 32’ye ve yüzde 34’e varan oranlarda değer kazandı.

TradingView verilerine göre Bitcoin, dün kısa süreliğine 44.000 doları aştıktan sonra bugün öğlen saatlerinde 43.883 dolardan alınıp satılıyor.

Canaan tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, bu yılın üçüncü çeyreğinde 33,3 milyon dolar gelir elde etti. Şirket, ikinci çeyrekte 73,9 milyon dolar; 2022’nin üçüncü çeyreğinde ise 145,5 milyon dolar gelir elde etmişti.

Canaan CEO’su Nangeng Zhang, “2023’ün üçüncü çeyreğinde, Bitcoin’in durağan fiyatı ve Federal Rezerv’in faiz artırımları, önümüze ciddi zorluklar çıkardı.” dedi.

Kuzey Amerika’nın en büyük madencilik şirketlerinden Marathon’un payları ise TradingView verilerine göre yılın başından beri yüzde 517 yükseldi ve 22,10 dolara çıktı. Marathon, yılın üçüncü çeyreğinde 3 bin 490 Bitcoin üretti.

Benzer şekilde, aynı çeyrek içerisinde 1.172 Bitcoin üreten Bitfarms’ın payları da yılın başından bu yana yüzde 531 değer kazandı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!