Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Arthur Hayes: “Bu Ekonomik Ortamda Bitcoin, Altından Daha Üstün”

BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin gibi devlet kontrolünde olmayan varlıkların günümüzde altından daha cazip olduğunu söyledi.

Arthur Hayes, yeni blog yazısında mevcut ekonomik koşulların Bitcoin üstündeki etkilerini yorumladı. Hayes, Bitcoin’in bu ekonomik ortamda önemli bir rol oynamasını bekliyor.

Altına kıyasla daha cazip

BitMEX kurucusu, dünyanın tek kutuplu bir ABD liderliğinden çok kutuplu bir düzene geçtiğini düşünüyor. Hayes’e göre bu geçiş, küresel finans mimarisinin de değişeceği anlamına geliyor.

Hayes, devletlerin savaşları ve mali açıkları finanse etmek için tasarruf sahiplerini baskı altına alması gerektiğini ve merkez bankalarının daha çok para basmaya devam ettiğini düşünüyor. Bu, Bitcoin gibi devlet kontrolünde olmayan varlıkların önemini artırıyor.

Hayes, mevcut koşullar altında “kaydı doğa tarafından tutulan” altına karşı “kaydı kriptografik bir blockchain’de tutulan” Bitcoin’in daha üstün olduğunu söyledi.

Bitcoin güvenli bir liman olarak görülüyor

Dünya çapındaki savaşların çoğalabileceğini söyleyen Hayes, enflasyonun kalıcı olacağına ve Bitcoin’in güvenli bir liman olarak görüldüğüne dikkat çekti.

BitMEX kurucusu, ABD’deki bütçe açığı ve yüksek harcamalar nedeniyle para basımının devam etmesini ve bunun Bitcoin için olumlu olmasını bekliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!