Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Arthur Hayes En Büyük Boğa Piyasası İçin Tarih Verdi: İşte Bunlar Olmalı!

Eski Bitmex CEO’su Arthur Hayes Bitcoin (BTC), kripto paralar ve diğer geleneksel risk ürünleri için 2024 yılının başında ciddi bir boğa sezonunun başlayabileceğini öne sürdü.

Arthur Hayes, Singapur’da düzenlenen Token2049 etikliğinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Konuşmasında kripto paraları, yapay zeka teknolojisini ve merkeziyetsiz finansı (DeFi) öne çıkaran Hayes, olası bir boğa koşusunun 2024 yılının ilk çeyreğinde başlayabileceğini savundu.

Hayes, hem kripto paralar hem de diğer geleneksel risk varlıkları için boğa piyasasının 2024 yılının ilk çeyreğinde başlayacağını belirtirken risk varlıklarının İkinci Dünya Savaşı ve Büyük Buhran‘dan bu yana yaşayacağı en büyük boğa koşusuna tanıklık edeceğini vurguladı.

Devam eden para basımı tetikleyici güç olacak

Para basımı, borçlanma ve artan nüfus arasındaki dengenin günün sonunda risk ürünlerini ve geleneksel piyasaları kaçınılmaz bir yükselişe sürükleyeceğini savunurken para basımının devam edeceğini ve bu paranın piyasalara likidite sağlayacağını belirtti. Hayes, bu artan para basımının uzun süredir görülmemiş bir boğa koşusunun ana yakıtı olacağını öne sürdü.

Öte yandan yapay zeka teknolojisinin DeFi sektörü için çok ciddi fırsatlar yaratabileceğini dile getiren Hayes, bu noktada merkeziyetsiz bulut servisi sunan Filecoin’in (FIL) büyük bir geliştirme alanına sahip olduğunu sözlerine ekledi. Hayes geçtiğimiz süreçte de Filecoin destekçisi olarak gündeme gelmişti.

Ayrıca Hayes’in önde gelen merkeziyetsiz finans projelerinden biri olan GMX üzerinde de ciddi yatırımları bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!