Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Asya Merkezli Kripto Şirketi Para Yatırma-Çekme İşlemlerini Durdurdu!

Yatırımcılarına yüksek getiri vadeden kripto platformu Haru Invest, para yatırma ve çekme işlemlerini duraklattı.

Güney Kore ve Singapur merkezli Haru Invest tarafından yakın tarihte paylaşılan resmi bir blog gönderisinde, bir sonraki duyuruya kadar para yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alındığına yer verildi.

Operasyonlarında yaşanan bu aksaklığa gerekçe olarak hizmet ortaklarından biriyle yaşanan sorunları gösteren şirket, acil durum planı üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Şimdi hizmet ortaklarımızla ilgili sorunu detaylıca araştırıyoruz ve durumu düzeltmek için acil durum planı arıyoruz. Kullanıcılarımızın emanetimiz altındaki varlıklarını korumak amacıyla, bir sonraki duyuruya kadar her türlü para yatırma ve çekme talebinin askıya alınacağına dair zor bir karar aldık.

Haru Invest, faaliyetlerini etkileyen iş ortağının adını vermeyi reddetti. CEO Hyung-soo Lee, şirketin Seul’deki ofisinin çalışan güvenliği nedeniyle boşaltıldığını açıkladı.

Güney Kore’nin önde gelen kripto para borsası Upbit ise Haru Invest’in Upbit üzerindeki varlıklarını çekmesini kısıtlayacağını duyurdu.

Şirket geçtiğimiz süreç boyunca belirli kripto para yatırım ürünlerinde çift haneli getiri imkanı sunuyordu ve operasyonlarında şimdiye kadar kayda değer bir aksaklık yaşanmamıştı.

Son yaşanan gelişme ile Güney Koreli kripto şirketinin ilerleyen dönemde işlemlerine devam edip etmeyeceği merak konusu. Ancak geçtiğimiz dönemde yüksek getiri vadeden birçok şirket iflas etmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!