Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

AVAX Coin Saatler İçerisinde Yıkıldı: Düşüşün Sebebi Ne?

Kripto para piyasasının en büyük altcoinlerinden Avalanche’ın bugün en çok düşen kripto paralardan biri olmasının ardından geri çekilmenin sebebi merak edildi.

Avalanche, TSİ 05.30 sularında Bitcoin (BTC) ve kripto paraların geneli sakin bir seyir izlerken %10’u aşkın bir düşüş yaşadı. AVAX coin fiyatı 27,48 dolar seviyelerinden 24,56 dolara kadar gerilerken bu düşüşün sebebi oldukça merak edildi.

AVAX Coin neden düştü?

Kripto para araştırmacısı ZachXBT Telegram aracılığıyla yayınladığı gönderide, muhtemelen bir kuruluşun (0x32…4f30) son birkaç saat içinde 54,2 milyon dolar değerinde 1,96 milyon AVAX’ı borsalara transfer etmeye başlamasıyla fiyatın %10 düşüş yaşadığını belirtti.

Transferler Coinbase, Binance, Gate.io gibi dev borsalara ve THORChain gibi zincirler arası köprüler kullanılarak gerçekleştirildi.

Kurum tarafından gelen büyük miktarda AVAX satışının ile piyasada arz-talep dengesini bozduğu ve buna paralel olarak fiyatta bir düşüş getirdiği öne sürüldü. Kurumun henüz satış yapıp yapmadığı bilinmese de büyük ihtimalle satacak olması da fiyatı aşağı çeken etmenler arasında yer aldı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!