Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

QCP Capital Bitcoin Düşüşünü Yorumladı, Yazın Ethereum’a Dikkat Dedi!

Kripto para analiz şirketi QCP Capital, piyasanın güncel durumuna ilişkin konuştu.

QCP Capital tarafından 22 Haziran günü yayınlanan raporda, kripto para piyasasının güncel durumuna yer verildi. Kripto para piyasasının bu hafta mir miktarda olsa geri dönüş yaptığını fakat bunun kalıcı olmadığını belirten analistler, özellikle madenci satışının büyük bir baskı yarattığını vurguladı.

Bu haftaki yükselişin arkasında ise Microstrategy’nin 11.931 Bitcoin satın alması, Arthur Hayes’in yükseliş yönlü demeçleri ve dev teknoloji şirketi Dell’in kurucusu Michael Dell’in Bitcoin hakkında tweet atması gibi olaylar yer almıştı.

Madencilerden 14 yıldır görülmemiş hamle

Raporda, madencilerin elindeki Bitcoin varlıklarının son 14 yılın en düşük seviyesine gerilediği belirtilirken toplam rezervlerin yılın başından bu yana 50.000 azaldığına yer verildi.

Ek olarak Alman hükümeti tarafından yapılan Bitcoin satışlarının da piyasada bariz bir şekilde korku yarattığı vurgulandı. Alman Hükümetinin son birkaç gün içinde yaklaşık 3 bin BTC sattığı ortaya çıkarken yakın gelecekte 47 bin BTC daha satacağı iddia edildi.

Yaz ayları Ethereum biriktirmek için mantıklı olabilir

QCP Capital, mantıklı bir trade fikri olarak yaz aylarında Ethereum toplamayı gösterdi. Analistler tarafından yapılan açıklamanın detaylarında şu ifadelere yer verildi:

Fiyat kısa vadede sınırlandırılacak ancak yıl sonuna doğru patlayıcı bir şekilde yükselecek. Verilerimiz, 1 ayın altındaki vadeler için büyük miktarda çağrı satışı ve eylül’den Aaalık’a kadar agresif çağrı alımları gördü. Ethereum yaz boyunca yükselirken önemli bir getiri elde etmek için ETH primlerine yönelmek mantıklı olabilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!