verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Avrupa Birliği Blockchain Uygulamaları İçin Yeni Bir Dernek Kurdu

Avrupa Birliği, geçtiğimiz gün bir bildiri yayınlayarak Uluslararası Güvenilir Blockchain Aplikasyonları Derneği (INATBA) adı altında yeni bir örgüt kurduğunu açıkladı.

Avrupa Komisyonu, geçtiğimiz gün Brüksel’de bir araya geldi ve Avrupa genelindeki Blockchain sektörüyle ilgili yeni bir karar aldı.

Avrupa Birliği yetkilileri, kıta genelinde Blockchain ile ilgili çalışmalar yürüten şirketlerin ve kuruluşların katılabileceği yeni bir örgüt kurma kararı aldılar.

Uluslararası Güvenilir Blockchin Aplikasyonları Derneği adı altında kurulan bu yeni örgütün ilk üyeleri arasında IBM, Accenture, Deutsche Telekom gibi isimler bulunuyor. Bunların yanı sıra Blockchain sektöründen IOTA, Ripple, ConsenSys ve Sovrin Foundation gibi isimleri görmek de mümkün.

Avrupa Komisyonu Dijital Ekonomi ve Toplum biriminde görev alan Mariya Gabriel, Brüksel’de yapılan toplantı sırasında Blockchain ile ilgili şöyle bir açıklama yaptı:

“Günümüz ekonomisinde güvenilir bir platform oluşturmak için geçmiştekine kıyasla çok daha az vaktimiz var. Kanserle mücadele, yenilenebilir enerji yayılımı, çeşitli ürünlerin takibi gibi konularda insanların birbirlerine yüz yüze gelmeden de güvenebilir olmaları gerekiyor. Bunu da Blockchain sayesinde başarabiliriz.”

Leave a comment