verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Babel Finance, Yeniden Yapılandırma Seçeneklerini Değerlendiriyor

Kullanıcılarına kripto para cinsinden borç alabilme imkanı sunan Babel Finance, yeniden yapılandırma seçeneklerini gözden geçiriyor.

CoinDesk tarafından aktarılan bilgilere göre Babel Finance ekibi, yatırım bankalarından Houlihan Lokey ile birlikte çalışmayı planlıyor. Bu banka, birleşme anlaşmalarına ek olarak yeniden yapılandırma süreçlerine yönelik çalışmalar yürütüyor.

Babel Finance, mayıs ayında düzenlenen yatırım turu sonrasında 2 milyar dolar gibi bir değerlemeye ulaştı. Ancak şirket yakın zamanda yaşanan likidite problemleri sonrasında birçok çalışanını kaybetmeye başladı.

Şirketin global ortaklık süreçlerini yöneten Yulong Liu’nun haziranın sonunda/temmuzun başında işten ayrılacağı, buna ek olarak hem ortaklık hem halka ilişkiler departmanlarından birçok çalışanın şirketten ayrılacağı öğrenildi.

Babel Finance, geçtiğimiz ayda platformdaki para çekme işlemlerini geçici olarak durdurma kararı almış, buna gerekçe olarak, likidite baskısının “normalin dışında” seyrediyor olmasını göstermişti.

CoinDesk’e konuşan bir isim, “Babel, yeniden yapılandırmaya gitmeyi düşünüyor. Bunun için ya Holihan Lokey ile çalışmaya başladılar ya da çalışmaya başlamak üzereler.” dedi.

Aynı haberde yer alan bilgilere göre Babel’in ne gibi bir yol izleyeceğinin, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde netleşmesi bekleniyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!