Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bahreynli Kripto Para Borsası CoinMENA 9.5 Milyon Dolar Tohum Yatırımı Aldı

Bahreyn merkezli kripto para alım-satım platformu CoinMENA, Kuzey Afrika ve Orta Doğu pazarlarındaki faaliyetlerini büyütebilmek adına 9.5 milyon dolarlık tohum yatırımı aldı.

CoinMENA tarafından yapılan açıklamaya göre yatırım turuna BECO Capital, Kenetic, Arab Bank Switzerland, Bunat Ventures, Alameda Research, Rua Growth Fund ve Girnas Capital ile bir grup melek yatırımcı katıldı.

Bu yıl kurulan ve Bahreyn Merkez Bankası tarafından lisanslandırılan CoinMENA; Bahreyn’e ek olarak Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Umman pazarlarında faaliyet gösteriyor.

Arab Bank Switzerland Genel Müdürü Rani Jabban, CoinMENA ile kurdukları stratejik ortaklık sayesinde kripto paraların Orta Doğu’da “daha çok benimsenmeye” başlayabileceğini düşünüyor.

Arab Bank’in kardeş kuruluşu olan ve yönetimi altında yaklaşık 5 milyar dolarlık varlık bulunduran İsviçre merkezli Arab Bank Switzerland, dijital varlık sektöründe 2019 yılından beri faaliyet gösteriyor.

CoinMENA’nın kurucuları, alınan yatırım hakkında konuşurken Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da kripto paralarla ilgilenen bireysel ve kurumsal yatırımcıların sayısının “hızla arttığını” ve bunun kripto para sektörü adına olumlu bir gelişme olduğunu belirtti.

CoinMENA, Dubai’de bir kripto varlık ve blockchain merkezi oluşturabilmek adına geçen ayın başında Dubai Dünya Ticaret Merkezi ile anlaşma sağlamıştı.


Görsel: Manama/Bahreyn, Charles-Adrien Fournier, Unsplash, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!