Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Balina, Eleştirilen Ethereum Projesine On Milyonlarca Dolar Yatırdı

Bir balina, kripto para borsası Binance’ten çektiği on binlerce Ethereum’u (ETH) getiri sağlayan bir platforma aktarıyor.

Blockchain platformu Lookonchain’in paylaşımına göre bir balina, gece saatlerinde Binance’ten 31,5 milyon dolar değerinde 13.400 ETH çekerek bunları Blast’a yatırdı.

Blast’ın ana ağının önümüzdeki yıl açılması planlansa da proje şimdiden mevduat kabul ediyor. Platforma yatırılan kripto paralar sayesinde Blast puanı elde ediliyor. Kullanıcılar, mevduatları üstünden getiri sağlıyor.

DeBank verilerine göre kasım ayında mevduat almaya başlayan Blast’a şimdiden 1,12 milyar dolar değerinde kripto para gönderildi.

Lookonchain’in paylaşımına göre aynı balinaya ait olduğu düşünülen cüzdan, son iki hafta içerisinde Binance’ten 75,14 milyon dolar değerinde 33.400 Ethereum çekerek bunları Blast’a gönderdi.

Blast kullanıcıları, projenin ana ağı açılıncaya kadar paralarını çekemeyecek. Blast’a yatırım yapan Paradigm’ın araştırmacılarından Dan Robinson, Blast’ın buna rağmen erkenden mevduat almaya başlamasını şöyle eleştirmişti:

“L2’yi açmadan köprüyü açma ya da para çekme işlemlerine üç ay boyunca izin vermeme kararına katılmıyoruz çünkü bunun diğer projeler için kötü bir emsal oluşturduğuna inanıyoruz. Ayrıca yapılan pazarlamanın büyük bir kısmının, ciddi bir ekibin çalışmalarını değersizleştirdiğini düşünüyoruz.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!