Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Eski ABD Başkanı Donald Trump Coinbase’de Ethereum Satışı Yapıyor!

Eski ABD Başkanı Donald Trump’a ait olduğu düşünülen bir kripto para cüzdanı milyonlarca dolar değerinde Ethereum (ETH) sattı.

On-chain analiz platformu Arkham Intelligence tarafından sunulan verilere göre Donald Trump bağlantılı bir cüzdan, 2,4 milyon dolar değerinde 1.075 Ethereum sattı.

Şirket söz konusu cüzdanı, Trump’ın ekibinin ağustos ayının başında yaptığı mali açıklamalara dayanarak Trump’ın NFT koleksiyonlarından elde edilen gelirlerin toplandığı cüzdan olarak işaretlemişti.

Donald Trump’ın halihazırda OpenSea üzerinde 3 farklı NFT koleksiyonu bulunuyor. Trump son olarak aralık ayının başında tanesini 99 dolardan sattığı dikkat çeken bir NFT koleksiyonu yayınlamıştı.

OpenSea verilerine göre koleksiyon, toplam işlem hacmi bakımından 35,4 milyon dolar değere yani 15.013 Ethereum’a ulaştı. Trump Digital Trading Cards isimli koleksiyon ise 17 Aralık ile 24 Aralık arasındaki hafta boyunca 119.100 dolar işlem hacmi yarattı. Trump söz konusu NFT koleksiyonlarında gerçekleşen her alım-satım işlemlerinden ortalama %10 getiri sağlıyor.

Arkham tarafından paylaşılan gönderinin detaylarında şu ifadelere yer verildi:

Donald Trump elindekileri satıyor gibi görünüyor. Üç hafta önce, Trump NFT telif ücretlerini aylarca biriktirdikten sonra Coinbase’e ETH göndermeye başladı. En yüksek bakiyesi 4 milyon dolardı. Para yatırma işlemlerine dayanarak, şu ana kadar 2,4 milyon dolar karşılığında 1.075 ETH sattı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!