Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Balina Hareketliliği Altcoin Fiyatında Düşüş Getirdi: Satış Devam Edecek Mi?

The Graph Token (GRT) balinaların milyonlarca dolarlık işlemleri nedeniyle %10’a varan değer kaybı yaşadı.

On-chain analitik platformu Lookonchain 4 Temmuz tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı verilerde, bir GRT balinasının gün içerisinde 886 bin dolar değerinde transfer ve satış yaptığını belirtti. Ayrıca Etherscan verileri, balinanın ek olarak 655 bin dolarlık bir transfer işlemi daha gerçekleştirdiğini gösterdi.

Platformun verdiği bilgilere göre balina “0xDe3” cüzdanı aracılığıyla, Binance’e 786 bin dolar değerinde 6 milyon GRT yatırırken “0xd89” adresli bir başka cüzdandan merkeziyetsiz borsalar (DEX) aracılığıyla 100 bin dolar değerinde 750 bin GRT sattı.

Bunların yanı sıra balinanın Coinbase’e de 655 bin dolar değerinde 5 milyon GRT transfer ettiği görüldü. Balina mevcutta 3,7 milyon dolar değerinde 28,52 milyon GRT’ye sahipken bu varlıkların 25,3 milyonunu stake ediyor.

Öte yandan analitik platformu, “0x4c0” ve “0x969” cüzdan adreslerine sahip iki farklı balinanın da 2,13 milyon ve 4,67 milyon olmak üzere toplamda 890 bin dolar değerinde GRT’yi KuCoin’e transfer ettiğini ortaya koydu.

Balinaların borsalara yolladığı GRT’lerin hepsini elinden çıkarıp çıkarmadığı bilinemezken hepsini satmamış olması durumunda fiyatta daha da düşüş yaşanabilir. 

Coingecko verilerine göre “0xDe3” ve “0xd89” cüzdanlarının sahibi olan balinanın transferleri ile %10’a yakın değer kaybeden GRT, daha sonrasında %4’e yakın bir toparlanma yaşayarak 0,131 dolar seviyesine yükseldi. GRT, yazım itibariyle 0,131 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!