Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analistler Bitcoin’de Boğa Bayrağı Var Dedi: İşte Formasyonun Fiyat Hedefi!

Bağımsız araştırma ve yatırım danışmanlığı şirketi Fairlead Strategies analistleri Bitcoin (BTC) grafiğindeki boğa bayrağını işaret etti.

Fairlead Strategies analistleri tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin grafiğinde yatırımcıları heyecanlandırabilecek bir formasyonu işaret etti. Yaklaşık 10 gündür 30 bin doların üzerinde konsolide olan Bitcoin’in bir boğa bayrağı oluşturduğunu belirten analistler, bu formasyonun ciddi bir yükselişle sonuçlanabileceğini ima etti.

Boğa bayrağı adı verilen yükseliş formasyonunun tamamlanması için haftalık bazda 31.900 dolar üzerinde bir kapanış gerektiği belirtilirken analizin detaylarında şu ifadelere yer verildi:

Bitcoin kazançlarını bir konsolidasyon aşamasında sindiriyor. Grafikte bir boğa bayrağı oluşuyor ve haftalık bazda 31.900 doların üzerinde bir kapanış bu bayrağı tamamlayabilir.

Boğa bayrağı formasyonuna göre fiyat bayrağın üstünde bir fiyat kapanışı gerçekleştirebilirse bayrağı oluşturan ilk kırılım kadar yükselmesi beklenir. Mevcut formasyonun çalışması durumunda Bitcoin 37 bin dolar seviyelerine kadar %16’lık bir yükseliş performansı gösterebilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!